Czwartek 21 stycznia 2021
imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Sukces wokalny uczennicy Szkoły Podstawowej w Potoku!

Uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej w Potoku - Nadia Targ zakwalifikowała się do II etapu VIII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Krakowie. Jest to wyróżnienie, które zasługuje na duże brawa, ponieważ konkurencja była ogromna.

Krakowski Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych cieszy się niesłabnącą popularnością od kilku lat. W pierwszym etapie uczestnicy przesyłają demo z nagraniem. W kategorii wiekowej do 12 lat, w której startowała młoda artystka z SP w Potoku, wpłynęły aż 443 zgłoszenia a do kolejnego etapu awansowało zaledwie 19 dzieci. Nadia przygotowała własną interpretację utworu zespołu Skaldowie pt. „Złota Jerozolima i biedne Betlejem”, pod kierownictwem Pani Wioletty Zygmunt.

Druga odsłona Festiwalu w dobie epidemii koronawirusa będzie miała inny przebieg niż ma zazwyczaj, kiedy to artyści z całego kraju prezentują się na żywo, na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury. Tym razem finaliści zostaną zaproszeni do profesjonalnego studia, gdzie każdy z nich nagra swoją konkursową piosenkę w jednakowych warunkach. Klipy, które powstaną, zostaną opublikowane na kanale YouTube i w takiej formie trafią do oceny wymagających Jurorów. Ta forma zapewni takie same szanse każdemu z finalistów, nie będzie różnic w jakości nagrań, co mogłoby wpływać na odbiór przez Jury, w skład którego wchodzą Czesław Mozil, Elżbieta Zapendowska, Marika oraz Patrick the Pan.

W ubiegłym roku wyróżnienie w Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Krakowie otrzymał Ignacy Błażejowski z Krosna, uczestnik ostatniej edycji The Voice of Poland.

Bardzo serdecznie gratulujemy Nadii, życzymy powodzenia podczas prezentacji finałowej i czekamy na kolejne sukcesy.