Czwartek 21 stycznia 2021
imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Zgrupowanie narciarzy w Zakopanem

Narciarze biegowi z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Podkarpacie Jedlicze w ramach zgrupowania kadry województwa podkarpackiego wraz z zawodnikami z MKS Halicz Ustrzyki Dolne i Speed Jasło, w dniach 1-11.12.2020 roku przebywali na obozie w Zakopanem, gdzie przygotowywali się do nadchodzącego sezonu zimowego. 

Przygotowane trasy biegowe na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem pozwoliły na przeprowadzenie ćwiczeń w bardzo dobrych warunkach. MUKS Podkarpacie Jedlicze reprezentowali: Nikola Mróz, Otylia Biedroń, Karol Maciejowski, Kamil Mróz, Tymoteusz Och, Jakub Biskup, Adrian Wojnar, Bartosz Bil, Dominik Buczyński, trener Piotr Bril. Treningi odbywały się dwa razy dziennie. Oprócz przedsezonowych przygotowań, zawodnicy z Jedlicza starali się systematycznie, w godzinach porannych, brać udział w lekcjach on-line.

W czasie zgrupowania przestrzegane były zasady bezpieczeństwa związane ze stanem epidemii.

Mamy nadzieję, że niebawem również w Jedliczu pojawi się śnieg i będzie można prowadzić zajęcia z narciarstwa biegowego ze zdecydowanie większą liczbą chętnej młodzieży a marzeniem byłoby mieć nawet 500 metrów naśnieżanej trasy przy SP w Jedliczu - powiedział Piotr Bril, trener MUKS Podkarpacie Jedlicze. 

Tekst i zdjęcia: Piotr Bril

Słownik: