Środa 12 maja 2021
imieniny: Dominika, Imeldy, Pankracego

Remont posadzki w pomieszczeniu garażowym OSP Moderówka

W najbliższym czasie rozpoczną się prace modernizacyjne w garażu OSP w Moderówce, polegające na wymianie zniszczonej, połamanej podłogi na posadzkę epoksydową.

Strażacy-ochotnicy bardzo często pojawiają się jako pierwsi na miejscu zdarzenia, ratując ludzkie życie i mienie. Warto zadbać także o ich bezpieczeństwo, wyposażenie oraz stworzyć im godne warunki do pełnienia tej trudnej misji.

Druhowie OSP Moderówka czynili starania o remont posadzki w pomieszczeniu garażowym, gdyż stare, zużyte podłoże znacznie utrudnia im codzienne użytkowanie pomieszczenia. W związku z tym, przy wsparciu merytorycznym pracownika Urzędu Gminy w Jedliczu, przygotowali wniosek do Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w Warszawie, o dofinansowanie na ten cel.

Starania przyniosły efekt w postaci przyznanych środków w wysokości 10 000 zł, a całkowity koszt prac szacuje się na 19 961,21 zł. Pozostała część kwoty przeznaczona na realizację tego zadania pochodzi z dotacji celowej Gminy Jedlicze w wysokości 9000 zł oraz środków własnych jednostki wynoszących 961,21 zł.