Wtorek 20 kwietnia 2021
imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Nowe oświetlenie w hali GOSiR w Jedliczu

Hala widowiskowo-sportowa Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu nabrała blasku, i to dosłownie, ponieważ zakończyła się wymiana przestarzałego oświetlenia metalo-halogenowego na  nowoczesne oświetlenie LED.

Rok 2020 to bardzo trudny czas pod względem funkcjonowania ośrodków sportu. W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID 19, z powodu wprowadzonych obostrzeń sanitarnych nasza działalność została mocno ograniczona. Jednakże nie jest to rok całkowicie stracony. Owszem, nie doszła do skutku  organizacja wielu cyklicznych wydarzeń sportowych, ale w zamian za to zrealizowano inwestycje, których przeprowadzenie w normalnym czasie,  z wielu względów, byłoby mocno utrudnione. 

Po kompleksowym odnowieniu wszystkich pomieszczeń na obiekcie wraz z halą główną i widownią, przeprowadzonym w czasie gdy ośrodek był całkowicie zamknięty (LINK) oraz renowacji parkietu (LINK) przyszedł czas na oświetlenie.

46 przestarzałych opraw oświetleniowych metalo-halogenowych o łącznej mocy 16 900 W, zostało zastąpionych 34 nowoczesnymi oprawami oświetleniowymi LED o łącznej mocy 5 100 W.                        

Jest to kolejna inwestycja, która znacząco wpłynie na komfort korzystania z usług ośrodka, a przede wszystkim pozwoli trzykrotnie obniżyć koszty zużycia energii elektrycznej. Ponadto nowe oprawy wyposażone zostały w system bezprzewodowych sterowników, umożliwiających regulację natężenia światła w zależności od panujących warunków na zewnątrz, a także pod kątem rodzaju rozgrywanej  w danym czasie dyscypliny sportowej.

Wykonane zadanie, którego łączny koszt wyniósł 53 483,03 zł, było możliwe dzięki akceptacji    Burmistrz Gminy Jedlicze Pani Jolanty Urbanik.

Do realizacji zadania zostały wybrane firmy: Ledolux Poland Sp. z o.o. z Głogowa Małopolskiego oraz  F.P.U.H Elektroserwis z Dąbrówki, które wyłoniono w drodze postępowania ofertowego.

 

Serdecznie zapraszamy,
Dyrektor GOSiR Jedlicze