Środa 12 maja 2021
imieniny: Dominika, Imeldy, Pankracego

Deszczowe ściganie na nartorolkach

Niedzielne opady deszczu nie zniechęciły miłośników biegania na nartorolkach do startu w Ogólnopolskich Zawodach na trasie prowadzącej z Jedlicza do Długiego.

Do walki o najwyższe laury stanęła ponad setka uczestników podzielona na czternaście kategorii wiekowych, gdzie najmłodszy z zawodników miał zaledwie trzy lata. Obowiązywał styl dowolny i start interwałowy. Sportowcy ścigali się na dystansach od dwustu metrów do trzech kilometrów. Nad profesjonalnym pomiarem czasu czuwała firma PifSport. Oprócz klasyfikacji indywidualnej prowadzona była również punktacja drużynowa, w której zwyciężył MUKS Podkarpacie Jedlicze przed MKS Halicz Ustrzyki Dolne i UKS Wierchy.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz tzw. pakiet startowy, a zdobywcy czołowych lokat odebrali okazałe puchary, medale i dyplomy. W ceremonii otwarcia i wręczania nagród uczestniczyli: Zastępca Burmistrza Gminy Jedlicze - Marcin Filip, Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego - Joanna Bril, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu - Piotr Woźniak, Dyrektor GOSiR Jedlicze Wojciech Florczak oraz Prezes MUKS Podkarpacie Jedlicze, a zarazem Radny Powiatu Piotr Bril.

Głównym organizatorem zawodów był Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Podkarpacie Jedlicze, a współorganizatorami: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu, Gmina Jedlicze, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego i Koło Gospodyń w Długiem.
Honorowy Patronat objęli: Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Joanna Bril.

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Podkarpacie Jedlicze składa podziękowania za okazaną pomoc następującym firmom i instytucjom: Gmina Jedlicze, GOSiR Jedlicze, Rollspeed, Delikatesy Groszek, Raf-Ekologia - Jedlicze, Bank Spółdzielczy w Rymanowie, Decor - Zręcin, Koło Gospodyń - Długie, OSP Długie, OSP Poręby oraz wielu osobom indywidualnym, które przyczyniły się do organizacji Ogólnopolskich Zawodów w Biegach na Nartorolkach.  

Wyniki: link

MUKS, red.

Słownik: