Wtorek 20 października 2020
imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Bieg Górski i Marsz Nordic Walking im. Tytusa Trzecieskiego

W sobotę 10 października w Długiem odbył się Bieg Górski i Marsz Nordic Walking im. Tytusa Trzecieskiego. Rywalizację poprzedziło złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy na znajdującym się w Jedliczu grobie Tytusa Trzecieskiego. W uroczystości na jedlickiej nekropolii uczestniczyli: Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, Z-ca Burmistrza Marcin Filip, Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Joanna Bril, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jedliczu Jolanta Smarzowska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu Wojciech Florczak oraz Radny Powiatu i Prezes MUKS Podkarpacie Jedlicze Piotr Bril.

Do zawodów w Długiem przystąpiło łącznie 90 zawodników i zawodniczek. Bieg górski rozgrywany był na dystansie 7 km, a zmagania  nordic walking na dystansie o połowę krótszym. Trasa urozmaicona pięknymi widokami na Gminę Jedlicze prowadziła przez urokliwy las. Start i meta zawodów umieszczone zostały przy Domu Ludowym. Na wszystkich zawodników czekały pamiątkowe medale, a najlepsi otrzymali nagrody finansowe. Najszybszym biegaczem wśród mężczyzn został  Wojciech Pelczara, a wśród Pań zwyciężyła Katarzyna Albrycht. Wśród zawodników Nordic Walking zwyciężył Radosław Niepokój oraz Małgorzata Krawczyk.

Organizatorem zawodów pod Honorowym Patronatem Burmistrza Gminy Jedlicze był Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "Podkarpacie" Jedlicze, a współorganizatorami Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu, Gmina Jedlicze, Koło Gospodyń w Długiem oraz Jedlicze Team. Zawody zabezpieczali strażacy z jednostki OSP Długie. Sponsorem zawodów był Orlen Południe.

Wyniki:

Bieg Górski im. Tytusa Trzecieskiego - Open Kobiety

1. Katarzyna Albrycht
2. Marta Prajzner
3. Monika Fundanicz
 

Bieg Górski im. Tytusa Trzecieskiego - Open Mężczyźni

1. Wojciech Pelczar
2. Hubert Wierdak
3. Paweł Krochmal
 

Marsz Nordic Walking im. Tytusa Trzecieskiego - Open Kobiety

1. Małgorzata Krawczyk
2. Paulina Niepokój
3. Katarzyna Cierpicka

Marsz Nordic Walking im. Tytusa Trzecieskiego - Open Mężczyźni

1. Radosław Niepokój
2. Robert Janocha
3. Krzysztof Gierlasiński

Wyniki - PDF

fot. red, terazkrosno.pl

Słownik: