Wtorek 20 października 2020
imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą

Tradycją stało się, że członkowie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koła Miejsko Gminnego w Jedliczu co roku spotykają się na obchodach Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. To wyjątkowa okazja, aby porozmawiać o swoich troskach, problemach, ale także o chwilach radości i szczęścia. Tegoroczne uroczystości odbyły się 10 października br. w Domu Ludowym Jedlicze – Borek, gdzie Prezes Jedlickiego Koła Elżbieta Znój powitała przybyłych gości, wśród których byli m.in.: Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie Agnieszka Zygarowicz, Prezes Zarządu PSD Oddziału Rejonowego w Sanoku Kazimiera Rybczak, lekarz Bolesława Goleń, przedstawiciele zaprzyjaźnionych kół PSD oraz przedstawiciele Zarządu Osiedla Jedlicze Borek.

Sekretarz Koła Pani Maria Gierek odczytała sprawozdanie z działalności. Wyjątkowe spotkanie było świetną okazją do przyznania szczególnej nagrody (tj. Anioła), którym w tym roku jedlickie Koło w podziękowaniu za pracę na rzecz organizacji wyróżniło jednego spośród swoich członków tj. Pana Władysława Inglota.

Podczas uroczystości uczestnicy mieli przyjemność wysłuchać pełnych humoru wierszy Pni Stanisławy Gierlasińskiej, które wywołały uśmiech na twarzach zgromadzonych gości. Oprawę muzyczną przygotował zespół „Bakarat”.

Burmistrz Jolanta Urbanik podziękowała organizatorom  za zaproszenie oraz złożyła wszystkim życzenia zdrowia, pomyślności oraz wiary w każdy następny dzień cytując jednego z najsłynniejszych pisarzy, noblistów Ernesta  Hemingwaya, który również zmagał się z chorobą cukrzycową: Każdy dzień jest nowym dniem. Uroczystość przebiegła w miłym nastroju oraz z przesłaniem i przekonaniu, że w chwilach trudnych możemy liczyć na pomoc drugiego człowieka.

Słownik: