Wtorek 20 października 2020
imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Dwudziestolecie Oczami Modernistów

W dniu 18 października br. na terenie Jedlicza będzie można odbyć niecodzienny spacer „Ku źródłom modernizmu”, który poprowadzi przez architekturę z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Dwudziestolecie Oczami Modernistów, czyli DOM to strefy edukacji historyczno-architektonicznej - "edukacyjne place budowy" - opowiadające o mieście, osiedlu i domu w czasach dwudziestolecia międzywojennego. Warsztaty będą odbywać się w formie otwartej, dając okazję do poznania nie tylko architektury, ale też założeń urbanistycznych poszczególnych miejsc. Zapraszamy uczestników w każdym wieku do wspólnego budowania i rozbudowywania wiedzy o dziedzictwie architektonicznym Gminy Jedlicze oraz do swobodnego odwiedzania i poznawania DOMu i domów w Jedliczu. 

Edukacyjny plac budowy odbędzie się:

18 października br.

Miejsce: Jedlicze - Rynek o godz. 11:00 – 16:00 (w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych: Sala sesyjna Urzędu Gminy Jedlicze, Rynek 6). O godzinie 12:00 odbędzie się  spacer architektoniczny „Architektura przemysłowa i przemyślana” - start Rynek 6.

Partnerem lokalnym projektu jest Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie, przy współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedliczu, Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu oraz Gminy Jedlicze.

Więcej informacji - PDF

 

 

Słownik: