Wtorek 20 października 2020
imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Noc Bibliotek

Gminna Biblioteka Publiczna w Jedliczu zaprasza do udziału w VI ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, która odbędzie się w sobotę 10 października 2020 r. pod hasłem „Klimat na czytanie”. Akcję honorowym patronatem objęli Minister Edukacji Narodowej, Narodowe Centrum Kultury, program Niepodległa oraz Biblioteka Narodowa. 

Nasza biblioteka czynnie włączy się w działania „NOCY BIBLIOTEK” poprzez organizację gry terenowej „Zaczytani w ekologii”. Regulamin wydarzenia i karta uczestnictwa dostępne na stronie biblioteki. O  godz. 19.00 połączy się online na uroczystej inauguracji akcji z udziałem pisarzy i artystów. Przeczytany zostanie napisany przez Jacka Cygana specjalnie dla Nocy Bibliotek wiersz – hymn tegorocznej akcji oraz wiersz Doroty Masłowskiej – pochwała różnorodności z książki „Psikusy”, Gang Design, 2017. Na finał transmisji ok. godz. 19.30 odbędzie się krótki koncert z utworami polskich pisarzy i poetów, m.in. Joanny Papuzińskiej i Ewy Szelburg-Zarembiny – specjalnie dla bibliotek zagra na żywo Janusz Prusinowski Trio.

Dodatkowo 100 swoim czytelnikom przesłany zostanie link z hasłem do wyświetlenia podczas projekcji domowych filmu  pt. "Jakub, Mimmi i gadające psy”, 2019 w reż. Edmundsa Jansona.

GBP w Jedliczu

 

Słownik: