Wtorek 20 października 2020
imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Rajd Rowerowy Przez Miejscowości Gminy Jedlicze

Już po raz szósty na terenie Gminy Jedlicze odbył się wyjątkowy Rajd Rowerowy Przez Miejscowości Gminy Jedlicze, którego organizatorem było Jedlickie Stowarzyszenie Sportowo Turystyczne Wojtek MTB przy współpracy z  Gminą Jedlicze oraz Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Jedliczu. 

Tegoroczna trasa liczyła 34 kilometry i tradycyjnie prowadziła przez malownicze miejscowości naszej gminy. W rajdzie mógł wystartować każdy, bez względu na wiek, a sam przejazd miał charakter rekreacyjny. Pomimo zmiennych warunków atmosferycznych rajd zgromadził blisko 70 osób, a jego start miał miejsce spod hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu. Na starcie pomysłodawca wydarzenia Pan Wojciech Uram podziękował wszystkim zebranym i ciepłymi słowami zachęcił do uczestnictwa w tej niecodziennej przejażdżce.

Barwny peleton w eskorcie policji oraz załogi karetki pogotowia prowadził przez poszczególne zakątki naszej gminy. Po starcie w Jedliczu cykliści przejechali przez Moderówkę, Potok, Dobieszyn, Żarnowiec, Długie i Poręby, zmierzając do mety usytuowanej na placu rekreacyjnym w Piotrówce. Tutaj na wszystkich czekał poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie "Nasza Piotrówka". Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu w poszczególnych miejscowościach czuwali strażacy ochotnicy.

Składam gorące podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji imprezy oraz uświetnili rajd swoją obecnością – mówi Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik.   

Galeria zdjęć z rajdu: www.jsstwojtekmtb.wordpress.com

Materiał filmowy: link

 

Słownik: