Sobota 5 grudnia 2020
imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Zawody w Kolarstwie Górskim o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze – Długie 2020

W sobotę 5 września br. w Długiem, odbyły się  już po raz dziesiąty Zawody w Kolarstwie Górskim o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze. Zmagania kolarzy podobnie jak w zeszłym roku zorganizowane zostały w ramach Podkarpackiej Ligi Rowerowej w formule XC. Wystartowało łącznie 98 zawodników, którzy rywalizowali w 17 kategoriach wiekowych. Każda z kategorii miała do pokonania inny dystans, dostosowany do wieku startujących. Tegoroczna edycja cieszyła się sporym powodzeniem, zarówno wśród amatorów jak i zawodowców. Otwarcia zawodów dokonali Dyrektor PKO Bank Polski o/Jedlicze Pan Piotr Waśko oraz Dyrektor GOSiR Jedlicze Pan Wojciech Florczak.

Tradycyjnie przed głównymi wyścigami odbyły się rywalizacje najmłodszych wielbicieli dwóch lub „trzech” kółek. Trasa dla najmłodszych zawodników została wytyczona z myślą o ich możliwościach i wysiłku na jaki mogli pozwolić sobie zarówno maluchy, jak i pomagający im rodzice.

Czym starsza grupa tym wyżej została podniesiona poprzeczka. Zmęczenie i ogromny wysiłek malowały się na wielu twarzach. Nie była to rekreacyjna jazda, lecz ciężka przeprawa. Najstarszym kategoriom organizator wytyczył bardzo ciekawą, wymagającą trasę, wiele zjazdów i podjazdów dało się we znaki wszystkim  zawodnikom. Uczestnicy zmierzyli się z wymagającą, zróżnicowaną trasą wytyczoną na terenie Sołectwa Długie. Rywalizacja pomiędzy kolarzami przebywała w atmosferze fair – play, dzięki czemu obyło się bez groźnych wypadków oraz kontuzji.

Na zakończenie imprezy odbyło się uroczyste wręczenie pamiątkowych pucharów, nagród najlepszym zawodnikom przez Zastępcę Burmistrza Marcina Filipa, Dyrektora PKO Banku Polskiego o/Jedlicze Piotra Waśko oraz Dyrektora GOSiR- u Jedlicze Pana Wojciecha Florczaka.

Serdecznie dziękujemy sponsorom: Urząd Gminy Jedlicze, PKO BP, Kwiaciarni „Kwiaty u Wioli”  oraz wszystkim osobom, które bezinteresownie włączyły się w pomoc przy organizacji wyżej wymienionej imprezy. Szczególne podziękowania należą się zawodnikom naszej sekcji kolarstwa górskiego Jedlicze Team oraz ich rodzicom, a także strażakom OSP z terenu Gminy oraz Sołectwu Wsi Długie za pomoc i współpracę przy organizacji zawodów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy ponownie za rok.

Wyniki poszczególnych kategorii - PDF

GOSiR

Słownik: