Niedziela 20 września 2020
imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Zawody biegowe z udziałem zawodników Wojtek MTB

Miniony weekend obfitował w zawody biegowe z udziałem zawodników Jedlickiego Stowarzyszenia Sportowo Turystycznego Wojtek MTB. Roman Bielski w sobotę uczestniczył w Korczyńskim biegu Nordic Walking prowadzącym do Prządek. Trasa była zmieniona w stosunku do poprzednich lat i to na duży plus - jak oceniają sami zawodnicy, była bardziej urozmaicona i ciekawsza. Piękne widoki nagrodziły trud włożony na podbiegach. W kategorii Open M Roman Bielski zajął 19 miejsce, a w swojej kategorii 9 miejsce.

Niedziela to kolejne starty. Tym razem Roman wystartował Poland Business Run – Kraków. Tegoroczna forma Poland Business Run, ze względu na warunki związane z epidemią musiała przyjąć formę wirtualną. Każdy z biegaczy miał do pokonania dystans 4 km, a swój wynik wpisywał do specjalnej aplikacji. Drużyna z Romanem biegała w Krakowie na Bronowicach w okolicach Tetmajerówki i Rydlówki. Pomimo deszczowej niedzieli, pogoda podczas biegu dopisała. Brakowało jednak atmosferay z lat ubiegłych, gdzie  na Rynku w Krakowie spotykało się ponad 5 000 biegaczy, aby wspólnie pobiegać w celu charytatywnym z hasłem: „Biegam, pomagam”. Drużyna z Romanem zajęła ostatecznie 67 miejsce na 3271 drużyn.

Kolejny niedzielny bieg odbył się z udziałem Łukasza i Wojtka, którzy pobiegli w Bieczu na Pierwszym Biegu Szlakiem Królowej Jadwigi na dystansie 9 kilometrów. Sama trasa zawodów była bardzo urozmaicona, a dodatkowym utrudnieniem były strome podbiegi. W zawodach uczestniczyło 120 zawodników, a w klasyfikacji generalnej Wojtek zajął 76 miejsce, a Łukasz 91.

Wojtek MTB, red.

 

Słownik: