Niedziela 20 września 2020
imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Jakub Półchłopek zwycięzcą drugiej edycji Pucharu Polski MTB XC

Sara Bodkowska oraz Jakub Półchłopek jako reprezentacja Jedlicze Team – sekcji GOSIR w Jedliczu wyjechała na drugą w tym roku edycję Pucharu Polski. Tym razem areną zmagań naszych kolarzy była położona w pobliżu Wałbrzycha miejscowość Boguszów Gorce.

Długa, męcząca podróż w przeddzień zawodów nie pozwoliła niestety zapoznać się w sposób dostateczny z jedną z najlepszych i trudniejszych  tras tej dyscypliny sportowej w naszym kraju.    

Ponadto nocne opady deszczu spowodowały, że poziom trudności jej pokonania zdecydowanie się zwiększył. Strome wjazdy i zjazdy, liczne śliskie kamienie  oraz wystające korzenie wymagały od zawodników dużej koncentracji. Umiejętności techniczne oraz kondycja były kluczowe w osiągnięciu dobrych rezultatów.

W związku z międzynarodową rangą zawodów, oprócz najlepszych zawodników w kraju na starcie pojawili się również kolarze z  Niemiec, Włoch, Francji i Czech.

Przedstartowe obawy i zdenerwowanie sportowców z sekcji Jedlicze Team okazały się niepotrzebne. Sara w konfrontacji z silnymi rywalkami, po wyczerpującej walce i w emocjach do końca wjeżdża na metę jako 4 zawodniczka. Tym razem ociera się o podium.

Jakub natomiast, w ostatnią niedzielę wakacji postanowił zrobić sobie MEGA duży prezent. Wśród ogromnej konkurencji najlepszych młodzików  czołowych klubów, z dużą przewagą i frajdą pokonywania każdego metra trasy na metę wpada jako zwycięzca.

Uzyskane w tym dniu doskonałe wyniki tych młodych sportowców dobrze rokują przed ostatnią edycją Pucharu Polski, która odbędzie się za 2 tygodnie w Wałbrzychu i dają duże szanse na osiągnięcie ostatecznego  wielkiego  sukcesu w postaci podium w klasyfikacji generalnej całego cyklu Pucharu Polski.

Gratulacje i trzymamy kciuki!

Jedlicze TEAM

Słownik: