Sobota 19 września 2020
imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Mistrzostwa Polski MTB XC 2020 w Mrągowie

14-16 sierpnia 2020  w miejscowości Mrągowo na Mazurach odbyły się Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. Wśród najlepszych zawodników z Polski wystąpiła reprezentacja sekcji GOSiR – Jedlicze Team. Gminę Jedlicze reprezentowali:

w kat. żakini -  Weronika Fałat i Alicja Omachel,
w kat. młodzik - Sara Bodkowska, Jakub Półchłopek i Dominik Omachel.

I dzień to konkurencja sztafet,  w której para Sara Bodkowska i Jakub Półchłopek  zdobywa  IV miejsce. Mając na uwadze trudność trasy pod względem wydolności, siły i temperatury, nieprzewidziane problemy techniczne oraz konkurencję w postaci profesjonalnych, najlepszych klubów w Polsce ostateczny wynik należy uznać za ogromny sukces.

II dzień to z kolei zmagania indywidualne. Wśród kategorii żakiń debiutująca na tej rangi zawodach Weronika Fałat po wyczerpującej walce zdobywa IV miejsce, a jej koleżanka  z Teamu Alicja Omachel XIII miejsce.

Na V miejscu w kat. młodzik wśród 65 konkurentów na metę dojeżdża Jakub Półchłopek. Niestety  defekt roweru i strata cennego czasu na jego naprawę na początku pierwszego okrążenia pozbawia Kubę możliwości walki o medal.  Debiut na Mistrzostwach Polski Dominik Omachel kończy w połowie stawki najlepszych w Polsce kolarzy górskich tej kategorii wiekowej. Natomiast  ambitna postawa Sary Bodkowskiej daje ostatecznie doskonałe V miejsce.

Należy zaznaczyć, że kolarze z Jedlicza zaprezentowali się jako najlepszy zespół z woj. podkarpackiego, dając  wiele pozytywnych emocji oraz  satysfakcję z osiągniętych wyników na najwyższym poziomie współzawodnictwa sportowego  w naszym kraju. Osiągnięte wyniki to zasługa systematycznych, ciężkich i długich treningów pod opieką trenera Krzysztofa Gajdy,  wparcia rodziców, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu oraz wielu innych osób.

Kolejne największe wyzwania jakie stoją przed nimi jeszcze w tym roku to 2 edycje  zawodów  Pucharu Polski MTB w Boguszów-Gorce i Wałbrzych oraz  Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych startach!

Jedlicze Team

 

 

 

 

Słownik: