Piątek 7 sierpnia 2020
imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

Udany występ szachistów z GOSiR Jedlicze

Znakomicie spisali się juniorzy sekcji szachowej z GOSiR Jedlicze w Internetowych XXII Indywidualnych Szachowych Mistrzostwach Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych Województwa Podkarpackiego na 2020 rok, które zostały rozegrane w dniach 25-26.05. 2020 r.

W rozgrywkach wzięło udział 56 zawodników i zawodniczek. Początkowo zawody planowano na Hali Sportowej GOSiR Jedlicze, jednak z powodu epidemii koronawirusa przeniesiono je na platformę cyfrową chess.com. Po rozegraniu finałów okazało się że mamy dwoje medalistów Województwa Podkarpackiego: Krzysztofa Masteja – złoty medal i Annę Woźniak – brązowy medal.

W mistrzostwach udział wzięło wielu utalentowanych oraz utytułowanych zawodników i zawodniczek, a poziom gry stał na bardzo wysokim poziomie. Rozgrywane partie były niezwykle zacięte, trzymały w napięciu do ostatniego posunięcia i obfitowały w zaskakujące kontynuacje. Podkreślić należy niezwykle sportową postawę naszych młodych medalistów, którzy na co dzień trenują w sekcji szachowej GOSiR Jedlicze.

Sukces Krzysztofa Masteja przełożył się na rozgrywki profesjonalistów, w rozegranych w Bystrem k/Baligrodu rozgrywkach DMP III ligi seniorów. W barwach KKSz Karpaty Urania MOSiR Krosno uzyskał awans do II ligi seniorów w szachach klasycznych.

Wyniki finałowe:

Finał Grupa C klasy VII-VIII - dziewczyny (rocznik 2005-2006) 01 Uliasz Katarzyna SP Nr 14 Krosno 02 Omachel Joanna PSP Krościenko Wyżne 03 Woźniak Anna SP Jedlicze.

Finał Grupa B klasy I-VI – chłopcy (rocznik 2007 i młodsi) 01 Mastej Krzysztof SP Łajsce 02 Węgrzyn Samuel SP Nr 15 Krosno 03 Zięba Hubert ZSP Czermin Opracował Marian Lorenc.

Opracował Marian Lorenc, red.

Słownik: