Sobota 19 września 2020
imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Wyjątkowe wyróżnienie dla ucznia Szkoły Podstawowej w Jedliczu

Uczeń klasy VII b Szkoły Podstawowej w Jedliczu Mateusz Fałat, otrzymał wyjątkowe wyróżnienie, przyznawane najlepszym uczniom przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzatę Rauch.

Mateusz to laureat konkursów przedmiotowych z matematyki oraz języka polskiego, organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Zdobył też II miejsce w etapie półfinałowym ogólnopolskiego konkursu "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro" zorganizowanym przez Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy. Dwukrotnie brał udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Matematyka Bankiem Praktycznej Wiedzy”, w którym dwa razy z rzędu zajął pierwsze miejsce. Do sukcesów należy także zaliczyć nagrody w Gminnych Konkursach, w których zdobył tytuł Rachmistrza Gminy Jedlicze oraz III miejsce w konkursie „Mistrz Ortografii”. To tylko niektóre z jego osiągnięć.

W dniu 22 czerwca br. w budynku Szkoły Podstawowej w Jedliczu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomu dla Mateusza, który w imieniu Podkarpackiego Kuratora Oświaty przekazali: Lucyny Opoń Kierownik Oddziału Nadzoru Pedagogicznego w Krośnie oraz Krzysztof Gierlach Wizytator Oddziału Nadzoru Pedagogicznego w Krośnie.

Do gratulacji przyłączyła się także Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, składając Mateuszowi wyrazy uznania oraz wręczając utalentowanemu uczniowi pamiątkowy dyplom i skromny upominek.

Miłe słowa padły również pod adresem dyrektora szkoły Pani Jolanty Smarzowskiej, za tworzenie sprzyjającego nauce klimatu i oczywiście nauczycieli, pod kierunkiem których pracował Mateusz – Pani Dagmary Słabniak i Pani Celiny Buczyńskiej. Obie Panie odebrały pamiątkowe dyplomy z rąk przedstawicieli kuratorium. Na zakończenie spotkania głos zabrali Państwo Fałatowie, którzy złożyli podziękowania dyrekcji oraz nauczycielom.

Mateuszowi gratulujemy i życzymy spełnienia wszystkich planów związanych z dalszą ścieżką edukacyjną oraz kolejnych sukcesów!